Każdy początek ma swój koniec, ale jak będzie wyglądać początek końca?

Historia

Początek końca

Kolonizację dzikiego zachodu i dotarcie do wybrzeża pacyfiku umożliwił koń, zapomniany bohater tej krainy. Jednak czasy kowbojów i szeryfów strzegących prerii bezpowrotnie minęły. Te wielkie, pozornie bezkresne przestrzenie ludzie przeżyli siecią lini kolejowych, Parowe giganty wyparły dyliżansy, a dyliżansy i konne zaprzęgi odeszły w zapomnienie, gdy kraj został opleciony pajęczyną autostrad i dróg. Ale kto dziś ujeżdża zapomniane trakty, gdy z jednego końca Stanów można dostać się na drugi w przeciągu godzin za pomocą podróży lotniczej?
Zapomniane drogi i autostrady biegnące poprzez prerie i pustynie aż po horyzont stały się ponownie punktem granicznym cywilizacji i dzikości. Przemierzane przez marzycieli, mknących na motocyklach i ludzi tęskniących za dawnymi, prostszymi czasami przyciągają buntowników, zagubionych i outsiderów pozwalając im uciec od cywilizacji. Na takim pustkowiu, na którym słońce wyjątkowo długo wisi ponad horyzontem, udając się na spoczynek, gdzie nie dociera sygnał telefonu, a miarą wartości człowieka jest siła jego charakteru, a nie stan posiadania, rozgrywają się nasze opowieści.

Świat, w którym toczy się nasza historia, jest pozornie podobny do naszego, a jednak odmienny, gdy przyjrzeć mu się bliżej, Jest bardziej ironiczny, bardziej groteskowy,
Bardziej spektakularny a czasem całkiem błahy. Śmierć tutaj czyha na każdym rogu i jest czymś oczywistym, a czasy po apokalipsie nie okazały, się być wyłącznie trudne. Okazało się, że czasy są też czasem zwyczajnie śmieszne.

 

TRENTON W STANIE NOWY JORK 

(Czyżowice, Zombie Larp 1 i 4 – 2012, 2015)

 

Trenton to niewielka osada rolnicza, która w rok po wybuchu epidemii stała się miejscem eksperymentów organizacji Deadzone, prowadzonej przez człowieka bez imienia korporacji rzekomo odpowiedzialnej za epidemię, Deadzone podobno podzielił się wewnętrznie na grupę Dowodzoną przez Majora Kupricza, a jej tajemniczego przywódcę pana X. Zanim zniknęli wszyscy świadkowie zdążyli opowiedzieć, że podobno obiektem sporu było lekarstwo na wirusa.
Trenton było miejscem narodzin ekspansywnej grupy religijnej o nazwie Bagienni, terroryzującej okoliczną ludność w imię swojego boga “Jedynego”


NOWY NOWY JORK 

(Wodzisław Śląski, Zombie Larp 2 i 3 – 2013, 2014)


Obóz ONZ i miejsce sprawowania władzy 45 Prezydenta USA Natli FIla. Miejsce działania gangu Ammo Angels of Armageddon dowodzonej przez legendarnego Cyca. Oraz tajemniczej Frakcji “Nowa Nadzieja”, która nie ujawniła się nigdzie później. Nowy Nowy Jork został Zniszczony w wyniku wybuchu głowicy Termobarycznej. O który podejrzewa się agentów Deadzone, podobno w akcji brał udział sam Pan X we własnej osobie, próbując zatrzeć ślady działalności Deadzone z Trenton.


ZASRANA DOLINA 

(Miękinia, Zombie Larp 5 i 6 2016, 2017)


Pogoń za Majorem Kupriczem zawiodła bohaterów do ostatniego miejsca, w którym ten mógł się ukryć przed bezlitosnymi zabójcami z Deadzone. Tak zwana zasrana dolina, była miejscem zgromadzenia największego plugastwa, jaki wydał ten plugawy świat. Miejsce, w którym działał gang Czarnej Wdowy oraz Cartel Po jednej stronie rzeki, oraz Bagienni na drugim brzegu. W Zasranej Dolinie działał również
Tajemniczy Gang Voodoo People, który przyczynił się do zniszczenia ostatniej dokumentacji i próbek lekarstwa na wirusa. Sam Pan X zginął eliminując ostatnich świadków, a historia sześcioletniej pogoni za majorem Kupriczem przeszła do legendy postapokaliptycznej ameryki.


RICHMOND CITY WEST VIRGINIA i NOWA ATLANTA  GEORGIA 

(Będzin, Zombie Larp 7 i 8 –  2018, 2019)


Zapomniana droga międzystanowa nr 666 Dzieląca stary poligon nuklearny a ziemię Indian Jest wyjątkowo samotnym, odludnym miejscem. Droga nr.666 Łączy Wirginię Zachodnią i Georgię to długa trasa, w którą mało kto wybiera się na kołach. Jedynie szaleniec, ktoś, kto zabłądził, lub ktoś, kto pragnie się ukryć, podróżuje w takie miejsce. Zrujnowany motel leżący przy trasie stanie się lata 2028 roku świadkiem niezwykłych, zmieniających bieg historii wydarzeń. Wybór Nowego Prezydenta dał nadzieję na odbudowę Stanów Zjednoczonych Ameryki. Jednak elekcja została uznana za sfałszowaną i zaowocowała rebelią ludności Nowej Atlanty. 46 Demokratycznie wybrany Prezydent John Whiskey Zginął otoczony przez buntowników konfederacji. Gazety podały naturalną przyczynę śmierci, jaką miałoby być przedawkowanie ołowiu, jednak kto wie co, naprawdę się wydarzyło?

NOWY NOWY ORLEAN

(Czyżowice, Zombie Larp 9 – 2021)

Na skraju nowego Orleanu pojawia się obóz Skonfederowanych stanów południa. Co oznacza to dla rolniczej osady, Ukrytej pośrodku Bagien południa? Czy zechcą przystąpić do konfederacji, czy utrzymają lojalność wobec nieżyjącego prezydenta? Jak tak drobna osada jest w stanie obronić się przed atakami zombie? Nieopodal Miasteczka na letni wypoczynek przybyli skauci. Czy aby na pewno wszystko z nimi w porządku?  Podobno na rozdrożach grasuje gang łupiący przejezdnych… Mamy tu także kilka lokalnych legend. Podobno jeden z zombiaków błąkających się po okolicy to stary właściciel sklepu z bronią, I ma kieszenie wypełnione amunicją, ale nikt nie może go dorwać, bo ma na głowie hełm! Dzieciaki tak długo straszyliśmy Boogeymanem, że w końcu naprawdę zaczął się pojawiać. Natomiast wieczorami w Nowym Orleanie Grasuje Morderca, który odwiedza tych, w których domostwach nie leci Jazz. A to dopiero początek. Tajemne rytuały, sekrety, sekty, pościgi i romanse rzucą w wir zdumiewających wydarzeń Frakcje dziewiątej (i trzy czwarte) edycji Zombie Larp.