Lousiana słynie z wielu legend i mitów, ale czy są one prawdziwe? Raczej nie…

Legendy

Czarna magia

Zanim zombie przyszły na świat, Ville de enterrée było miejscem gdzie zjeżdżali się różnej maści czarownicy, etyzerzy i ludzie parający się czarną magią. 
Miejscowi wieśniacy mówią, że należy być posłusznym bo inaczej rozgniewamy duchy, a gdy to robimy to staje krzywda.  

Czego to ludzie nie wymyślą…

Kobieta w bieli

Ludzie z miasta opowiadają o pięknej damie, która przechadza się po pobliskich drogach i zaprasza ich do wspólnych spacerów w blasku księżyca. 
Przyjezdni opowiadali, że kobieta w bieli wskazała im drogę do miasta. Czy piękna dama istnieje naprawdę, czy to tylko mit? Tego nikt nie wie, lecz wszyscy boją się opuszczać miasto po zmroku. 

Duchy Voodoo

Lokalni mieszkańcy składają ofiary, aby komunikować się z duchami voodoo, którzy podobno pomagają zachować spokój w mieście. Czy duchy voodoo są realnymi bytami? Czy rytuał naprawdę sprawia, że duchy pojawiają się obok ciebie? Nie wiadomo. Ale nie zaszkodzi w to wierzyć…

Festiwal Śmierci

Podobno raz do roku w Ville de enterrée jest organizowany wielki festiwal, podczas którego żywi mogą skontaktować się ze zmarłymi. Trochę to dziwne, bo zmarli dosłownie wstali zza grobu i próbują pożreć ostatnich żywych…

Kosmici nad miastem

Ville de enterrée słynie ze swojej tajemniczej atmosfery. Nikogo już nie dziwi to, że są tutaj widziane duchy, wampiry i inne maszkary. Ale kosmici? 
Rzekomo nad miastem widziane są w nocy statki kosmiczne krążące wokół bagien. Ale czy to prawda? Raczej nie…